31 08

ВОЛОНТЕРИ – ДІІТІВЦІ

 

         У бібліотеці університету доброю традицією є підтримка зв'язків із колишніми студентами – випускниками ДНУЗТ (ДІІТ). Безумовно, в першу чергу, ці контакти спираються як на бажання бібліотеки допомогти молодим людям зберегти та пронести через роки діітівський дух творчості, енергію творення, так і на бажання самих випускників бути корисними Альма-матер.

         Антон Мацюк, випускник факультету «Технічна кібернетика», ще будучи студентом-магістром, став мати звичку допомагати бібліотеці в оволодінні новими комп'ютерними технологіями. Так, у 2009 р., використовуючи застарілі морально і фізично комп'ютери, А. Мацюк у співавторстві з одногрупником Ю. Столярчуком створив для читального залу бібліотеки систему «тонких» клієнтів (бездискових комп'ютерів) та оформив на неї авторське свідоцтво. «Тонкі» клієнти» досі справно працюють на благо нових поколінь студентів.

         У 2010 р. за допомогою А. Мацюка на базі бібліотеки ДНУЗТ була проведена перша у Придніпровському регіоні он-лайн конференція «Бібліотека ВНЗ на новому етапі розвитку соціальних комунікацій». Антон давав бібліотекарям перші уроки у створенні відеокліпів, з архітектури та дизайну сайту, оволодінні різними методиками комп'ютерної графіки...

         Але, навіть закінчивши університет та працюючи в солідній фірмі, А. Мацюк у скайпі, як і раніше, нагадує про себе питанням: «Може бібліотеці потрібна допомога?».

     Напередодні 85-річчя бібліотеки Антон знову зробив їй подарунок – розширив систему «тонких» клієнтів за рахунок особистих модернізованих комп'ютерів.

         Мацюка можна називати волонтером, спонсором, талановитим комп'ютерщиком, добрим  та чуйним юнаком... І все це буде правдою.

         Допомагаючи абсолютно добровільно і без будь-якої вигоди, Антон взамін має лише одне – подяку та вдячність співробітників бібліотеки, а також почуття причетності до розвитку рідного університету.

         ДІІТ, тобі ВЖЕ 85 років !!! І тобі ВСЬОГО ЛИШЕ 85 !!! Але ти не тільки даєш знання і твориш, ти прищеплюєш дух патріотизму та причетності до майбутньої долі Альма-матер. І, отже, ти будеш університетом світового рівня!