09 09

Дніпропетровськ розташований в центральній частині України. Населення міста складає 1000300 чоловік. Це одне з прекрасних великих міст України та найбільший центр Придніпров'я.

Місто Дніпропетровськ є найважливішим центром металургійної промисловості та машинобудування, а також центр ракетобудування. Даний місто є також головним промисловим і торговим центром Східної України. Для студентів у місті відкриті двері одинадцяти вищих навчальних закладів, кількох приватних та Національного університету. Чекають своїх відвідувачів музеї міста, працює міжнародний аеропорт і метрополітен.

Монастирський острів - це найвідоміше і легендарне місце в місті. Це було місце для привалу на торговому і військовому шляху по річці Дніпро. Тут, за переказами, зупинялося багато відомих людей такі, як учень Христа - Андрій Первозванний, князь Володимир Великий та княгиня Ольга. На території старого міста були розташовані три фортеці: Кодакская, Новобогородіцкая і Нові Кайдаки.

Через річку Дніпро перекинулися 5 великих мостів.

Місто Дніпропетровськ славиться житловими висотними будинками. У 1983 році був побудований висотний 28-поверховий житловий будинок. З 2000 по 2003 рік був побудований найвищий житловий будинок в країні - 123 м. Поруч з 30-ти поверховим готелем "Парус" передбачається зведення хмарочоса в 45 поверхів, а споруджуваний житловий масив "Брама", який знаходиться на красивому Європейському бульварі, повинен бути висотою близько 200 м - це більше 50 поверхів.

У Дніпропетровську багато цікавих і гарних місць - це Набережна, Фонтан-лебідь, різні пам'ятники архітектури, парки та сквери.

Дніпропетровський метрополітен, відкритий в грудні 1995 р, до сих пір можна вважати однією з найкоротших повнофункціональних "підземок" світу. 6 станцій, довжина лінії всього 7,8 км. "Платна демо-версія" – сучасне жартівливе прізвисько місцевого метро.

За останні 80 років найвища температура повітря в місті була зафіксована в серпні 2010 р - +40,9 С, а найнижча - мінус 29,7 С в лютому 1954 р.

Найбільша кількість історичних пам'яток! Дніпропетровська область лідирує за цим показником.

Дніпровські пороги були затоплені водами водосховища лише в 1927 році. До цього часу кам'яна перешкода на шляху до Чорного моря відігравала важливу роль для судноплавства, торгівлі, освіти поселень біля річки, формування нових ремесел і видів діяльності. Перші пороги починалися у сучасного с. Старі Кодаки - Кодакським порогом. Складність і небезпека для проходження суден цієї ділянки Дніпра, призвела до появи нової спеціальності - лоцман. Колишнє поселення лоцманів збереглося і зараз це Лоцманська Кам'янка в південно-східній частині міста.