01 01
30.10.2014 р. відбувся міжфакультетський інтелектуальний квест «Таємниці книжкових полиць» (до Всесвітнього Дня науки, не забуваючи про Хелловін). Організатор – науково-технічна бібліотека. Початок заходу – о 18-00.
Онлайн реєстрація учасників відбувалась у соціальних мережах (ВК) до 22.10.2014 р. Сформувались команд факультетів «МТ», «Е», «ОБЗ», «УПП», «ЕГФ» та кафедри військової підготовки. Кожна команда складалася з 7 учасників (по п’ять ігроків – студенти першого курсу та по два – «ветерани»).
Квест стартував рівно о 18-00 у приміщенні читального залу науково-технічної бібліотеки ДНУЗТ, яке було стилізоване під стародавнє книгосховище. Літературні герої – міфічна Сибілла та Учений Бібліотекар – розкрили таємниці щодо походження квестів взагалі та найзнаменитіших в історії людства квестів на теми «Легенди і міфи Стародавньої Греції» та «Пошуки Святого Грааля», сюжети яких тісно пов'язані з тайнами, містикою, боротьбою світлих і темних сил, відкриттями та знахідками.
Міфічна Сибілла та Учений Бібліотекар повідомили учасників квесту про основне завдання інтелектуальної гри-змагання – крізь тернії (вирішення 11 завдань) до ПЕРЕМОГИ й НОВИХ ВІДКРИТТІВ.
Наче переміщуючись у часі та просторі, студенти шукали на 11 локаціях ЗНАКИ, які б (при правильному вирішенні головоломок) дозволили знайти «ключи» та вийти на вищий рівень. Складена кожною командою із окремих фрагментів Мапа, направляла учасників до «Потаємного Книгосховища», де їх чекали інтригуючі випробування: містичні герої творів, незрозумілі звуки, кадри німого кіно на стелі, книги, що шепочать тобі навздогін, мудра ворожка. Але крім інтелектуальних здібностей, котрі передбачають логічне мислення, знання математики, фізики, літератури й живопису, зорову память та аналіз ситуації, учасники продемонстрували відмінну фізичну підготовку, переміщуючись по поверхах книгосховищ бібліотеки та коридорах нового корпусу з шаленою швидкістю.
Студенти зробили для себе багато відкриттів – стосовно сенсу існування бібліотек, систематизації наукових знань людства, традицій та історії ДІІТу (ДНУЗТ), напрямків у літературі та мистецтві, власних можливостей тощо. Але головне відкриття – РЕАЛЬНЕ СПІЛКУВАННЯ, РЕАЛЬНІ ЕМОЦІЇ, РЕАЛЬНЕ ВІДЧУТТЯ КОМАНДНОГО ДУХУ ТА ВЛАСНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ у боротьбі за перемогу – це значно краще, ніж віртуальні відносини. Бо так стається, що ми розучилися красиво висловлювати свої думки, правильно будувати речення, грамотно слухати і підтримувати розмову…
Звичайно, інтелектуальний квест (як і будь-яка гра) неможливий без переможців. Ними стали команди:
1 місце – ф-т «Організація будівництва залізниць» (капітан – Віталій Плешаков, 530 к гр.);
2 місце – «Економіко-гуманітарний факультет» (капітан – Станіслав Кошман, 721 гр.);
3 місце – ф-т «Електрифікація залізниць» (капітан – Артем Кононенко, 229 гр.).
Ці команди отримали смачні солодкі призи. А інші команди за детективні здібності та гумористичний підхід до розвязання головоломок були нагороджені подяками та дипломами учасників інтелектуального квесту .

Але, незважаючи на змагальний характер, інтелектуальна гра пройшла в теплій дружній атмосфері, яка підкріплювалася можливістю для МОЗГОЛОМІВ отримати фотосессію у тематичній ФОТОЗОНІ бібліотеки (ауд. 262). І цьому сприяв таємничий та веселий Хелловін.

На цій позитивній ноті учасники попрощалися в очікуванні інтелектуального квесту 2015. А яким же буде він, ми дізнаємося рівно через рік.