3005

Міченер, Джеймс А.

Сайонара. Роман/ Пер. з англ.. Я. Машико. – Харків: Вид-во «Ранок»: Фабула, 2018. – 288 с. – (Серія «Світовий бестселер»).


     Друга світова війна позаду. Колишні вороги – Сполучені Штати і Японія – намагаються шукати шляхи співпраці, але спогади ще надто свіжі й болючі. Чи зможуть американський військовий пілот – ветеран війни, і японська дівчина, яка втратила батька й брата, знайти спільну мову? Чи такими вже непереборними є національні відмінності і різниця культур? Чи може кохання подолати пам’ять про втрати і минулу ворожнечу? Чи витримає воно тиск забобонів і загального осуду?

     Однойменний фільм за мотивами роману з Марлоном Брандо і Мііко Тако у головних ролях висувався на кіно премію «Оскар» у десяти номінаціях і у 1958 року отримав чотири золоті статуетки.

…Ви коли-небудь були у солдатських наметах вночі? – відповів Келлі. – Чоловіки, дружини яких зараз у Штатах, розмовляють про брекети своїх молодшеньких, про танці в кантрі-клубах в про те, який саме автомобіль придбали їхні дружини. А чоловіки з японськими дружинами говорять лише про одне. Які чудові у них дружини. Вони закохані. Все так просто…