0103

Чарівний світ парфуму

…В прозорім, з льоду, склі
троянд замерзнуть пахощі. Вони
про літо нагадають на землі,
про квіти, що, чекаючи весни,
боротися з морозом не змогли,
загинули, та душу зберегли…

                                  В. Шекспір. Сонет № 5

Переклад : Генадій Дегтярьов

https://www.stihi.in.ua/avtor.php?author=46487&poem=260311

Всю парфумерію можна поділити на парфум, туалетну воду, одеколон і парфумовану воду. Головна їхня відмінність один від одного в кількості вмісту ефірних олій. Ефірна олія - це пахуча суміш рідких летючих речовин, виділених з рослинних матеріалів.

Найбільше ефірних олій міститься в парфумах, тим самим дозволяючи аромату пахнути сильніше, а також зберігати свій аромат на шкірі і тканинах. Також парфуми відрізняються яскраво вираженим розкриттям аромату, іншими словами при нанесенні вони пахнуть одним чином, потім їх запах змінюється, а після залишається лише легкий шлейф аромату.

Після парфумів, за кількістю вмісту ефірних олій в складі, йдуть парфумована і туалетна вода. Парфумовану воду інакше ще називають денними духами, її запах менш виражений і нотки шлейфу не такі різкі. У туалетній воді нотки шлейфу майже відсутні, і нею спокійно можна користуватися протягом всього дня.

Одеколон містить меншу кількість ефірних олій, у порівнянні з попередніми видами парфумерної продукції. Аромат одеколону тримається значно менше аромату парфумів, та й три стадії розкриття запаху у нього зливаються в одну, найбільше схожу на легкий шлейф.

Один з важливих критеріїв вибору аромату це вік. Легкі аромати можуть підкреслити юність і ніжність, а мускатні ділову хватку і тверду впевненість в собі.

«Парфуми – це невидимий, але незабутній, неперевершений модний аксесуар. Він сповіщає про появу жінки та продовжує нагадувати про неї, коли вона пішла…» 

 Коко Шанель