2603

Шановні відвідувачі сторінки! 

27 березня відзначається Міжнародний день театру

Сьогодні пропоную вам невеличку розповідь про ще один* з театрів нашого міста, улюблене місце зустрічей городян та гостей міста з високим мистецтвом, сімейного дозвілля й  відпочинку – театром опери та балету

Дніпропетро́вський академі́чний теа́тр о́пери та бале́ту — театр у місті Дніпрі, розміщений на проспекті Дмитра Яворницького, 72-а.

Вперше у Дніпропетровську оперний театр був відкритий у 1931 році як Дніпропетровський робітничий оперний театр. У 1934—1937 роках у театрі виступав Арсенко Арсен Діонисович. З початком війни театр було евакуйовано до Красноярська, де дніпровську оперу об'єднали з одеською трупою і після війни вже не відновили.

Відродження театру відбулося лише через три десятиліття — 31 серпня 1973 року, коли Рада міністрів УРСР ухвалила ідею створення Дніпропетровського театру опери та балету.

Сучасний театр збудовано на місці парку імені А. Войцеховича за проєктом авторського колективу на чолі з Борисом Жежериним. Під час проєктування архітектори спирался на проєкт Житомирського музично-драматичного театру (зведеного у 1966 теж Жежериним), утім і зовнішнє, і внутрішнє оформлення Дніпровської опери унікальне. Виразним акцентом притеатральної площі, запроєктованої архітектором Павлом Нірінбергом, став світло-музичний фонтан «Муза» (автор скульптури Музи — Юрій Павлов). 26 грудня 1974 року театр відкрився балетом «Лебедине озеро» Петра Чайковського.

З 1974 по 1994 роки головним диригентом театру був Петро Варивода. Серед видатних солістів театру — бас Юрій Сабін-Гус, мецо-сопрано Нонна Суржина, тенор Олександр Востряков, баритон Микола Полуденний та інші. Диригентом театру був Борис Афанасьєв.

1974—1988 років головним балетмейстером театру була заслужена артистка Л. В. Воскресенська.

Визнанням труппи Дніпропетровського театру опери та балету в межах СРСР стали гастролі на сцені «Большого театру» у 1988 році. З початком перебудови театр починає також і активну міжнародну гастрольну діяльність, зокрема дніпропетровські артисти виступають на сценах Франції, Італії, Китаю, США.

У 90-х на сцені театру розкрився талант артистів балету Ганни Дорош і Максима Чепика, оперних співаків Віктора Луцюка та Едуарда Срібницького, Валентини Коваленко. У 2003 році театру присвоєно звання академічного.

Артист балету і балетмейстер Дмитро Омельченко у 2017 році став лауреатом Премії імені А. Ф. Шекери за постановку сучасного балету «Carmen&Jose».

Станом на початок 2020 року репертуар театру нараховує 18 опер, 18 балетів (1 – українського автора), 8 оперет та мюзиклів.


* Про театр ім. Шевченка див. на сайті, публікація від 27 березня 2020 р.

За матеріалами сайтів : https://uk.wikipedia.org/wiki

Фото :  Автор: Дмитро Загорулько - Власна робота, CC BY 3.0,

https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63383318

інтернет