2209

Про Соломію Крушельницьку

Українська сцена завжди яскравіла талановитими творчими особистостями. Серед найвизначніших акторів та співаків двадцятого століття майорить ім'я славетної української співачки – Соломії Крушельницької. Велика донька свого народу, чиє життя можна прирівняти до пісні, яка ширилася світом у надскладний час глибоких суспільних потрясінь, чия відданість та самопосвята музі класичного співу увіковічнили її у сонмі найвидатніших голосів усіх часів та народів.

Хто ж вона така, якій аплодували переповнені зали кращих сцен Європи, Африки, Північної та Південної Америк? Та, яка кожен свій виступ завершувала українською піснею? Та, з якою здружилися найвидатніші італійські музиканти того часу – Пуччіні та Тосканіні? Це все вона – дівчинка Солошка, яка побачила світ Божий 23 вересня 1872 року у селі Білявинцях на Тернопільщині...

Другою Батьківщиною Соломії Крушельницької стала Італія. Власне, у Мілані вона удосконалює свій талант, навчаючись у професора Фаусти Креспі та в драматичній студії професора Конті. Одружилася з італійським адвокатом, мером міста Віареджо Чезаре Річчіоні. На запрошення королеви Італії здійснює прощальний концерт наприкінці сценічної кар'єри. А після смерті чоловіка повертається додому, до рідного Львова. Бо саме у Львові розпочиналася її кар'єра.

Здібна, непересічна, яскрава студентка Львівської консерваторії, яку, закінчила зі срібною медаллю і дипломом з відзнакою. Саме тут Соломія Крушельницька дебютує у Львівському театрі Скарбка в опері Доніцетті ,,Фаворитка", а потім у ,,Сільській честі" Масканьї. Згодом підписує перший контракт та співає в операх ,,Фауст", ,,Аїда", ,,Трубадур", ,,Бал-маскарад", ,,Африканка", ,,Галька", ,,Страшний двір". Сюди примадонна повертається у 1939 році, де стає професором у альма матері.

Цікаво, що великий вплив на розвиток Крушельницької мали Михайло Павлик та Іван Франко. Так само, як і її сучасникам - передовим культурним діячам - їй боліли біди простого люду, оскільки вона була вихідцем з їхнього середовища.

Детальніше: https://www.yakaboo.ua/ua/solomija-krushel-nic-ka.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=lowerfunnel-eur