02 06

Міжнародний День Захисту Дітей є одним з найстаріших свят, відомих у світі. Його офіційний і міжнародний статус був підтверджений ще у 1925 році на Женевській конференції, присвяченій питанням дитячого благополуччя. Достеменно невідомо, чому це свято вирішили відзначати саме 1 червня, можливо, тепла літня погода найбільш близько підходить миролюбному дитячому завзяттю. Але є і більш приземлена версія, щодо якої, саме у 1925-му році минулого століття китайський консул в американському місті Сан-Франциско влаштував благодійне свято для китайських сиріт, які проживають у США – традиційний китайський фестиваль Дуань у Цзе або фестиваль Човнів-драконів, який якраз і пройшов 1 червня. І зовсім випадково, паралельно з цим, в Швейцарії проходила дитяча конференція.

Після закінчення Другої Світової Війни, дитяче питання стало найбільш актуальним. Перед світовою спільнотою постали проблеми охорони здоров'я та виживання дітей у зруйнованому війною світі. Через 4 роки після закінчення війни на конгресі жінок, що проходив у Парижі, присутні урочисто поклялися ні за що більше не допускати кровопролиття, невтомно боротися за міцний мир, адже тільки в цьому випадку можливо гарантувати дитяче щастя.

Роком пізніше – 1 червня 1960 року – відбувся перший офіційний Міжнародний День Дітей; з цього часу свято набуло статусу щорічного.

А чи знаєте ви, що у Світового Дня Захисту Дітей є своя власна атрибутика? Це зелений прапор, як символ гармонії, новизни і свіжого подиху вітру. У центрі полотна знаходиться знак Землі, щось на зразок стилізованого глобусу. Навколо Землі розташовані фігурки діточок синього, жовтого, білого, чорного та червоного кольорів. Вони стоять на Землі і тримаються за руки, символізуючи дружбу і повагу один до одного, навіть незважаючи на деякі візуальні відмінності. Вони стоять навколо нашого спільного дому – планети Земля, як символу єдності людства.

Та й для дітей – 1 червня – головне свято, поряд з Новим роком, тому що саме в цей день починаються довгі літні канікули.

І ви, батьки, бабусі-дідусі, зрештою, ви – дорослі люди! Ви що, забули?

Сьогодні День захисту дітей! Кидайте роботу, бізнес-зустрічі і біжіть до своїх дітей. й онуків. Вони – найцінніше, що у вас є. Їх сонячний сміх зцілює, і заради них ми готові на все. Діти не повинні бути надані самі собі, від цього їм стає самотньо ... Робота ... Роботу ви ніколи не переробите,, а діти ростуть і, поки вони хочуть до зоопарку,дивитись мультфільми та люблять ласувати морозивом, кидайте все і йдіть з ними на гойдалки - каруселі. Вони діти, і з ними ви відчуєте себе дітьми, а цей привілей , на жаль, дається не кожному. Так що, дорогі мої дорослі, дітей під пахву або за руку, і гайда на природу! День бо який хороший, – День Захисту Дітей!