8 березня 2023 р. з 19:15 до 20:45 відбулась онлайн-зустріч Тетяни Колесникової (директорки наукової бібліотеки УДУНТ) зі спільнотою Saskatchewan Polytechnic (Canada) і запис подкасту, які проводив Alan Levine через OE Global.
Alan Levine вже через півгодини після події розмістив в мережі наступний пост; "У цей Міжнародний жіночий день подякуйте жінкам на передовій відкритої освіти. Наша синхронізація не могла бути більш вдалою, ніж Міжнародний жіночий день, який співпав із запланованим записом подкасту OEG Voices з Тетяною Колесниковою, директором Наукової бібліотеки Українського державного університету науки і технологій, яка була відзначена нагородою ОЕ 2022 року за досягнення у сфері відкритої стійкості..."
Наведено оригінальний текст англійською мовою:
"Our synchronicity could not have been better planned than for International Womens Day being the same day of a planned OEG Voices podcast recording with Tetiana Kolesnykova, Director, Scientific Library at the Ukrainian State University of Science and Technologies, who was recognized with with a 2022 OE Award for Excellence in Open Resilience.
The story we had heard was impressive about how Ukrainian librarians rallied after the February 24, 2022 Russian invasion and bombing of Dnipro, home of Tetiana’s university. But to hear the details in her own voice says the resilience of not only these librarians, but the Ukrainian people, is more than we may recognize.
The session today also featured and well worth honoring today are the European Network of Open Education Librarians (ENOEL) team who were already collaborating with Tetiana before the invasion, Paola Corti @Paola and Mira Buist-Zhuk @mira. Paola eagerly agreed to set this up when I asked her maybe just two weeks ago, and Mira performed amazing acts of translation during the recording.
All of these women are exemplars of resilience and care for International Women’s Day. I am so eager to get into the editing both to publish this podcast.
While we are getting the audio recording ready to publish, I urge you to read Tetiana’s message a year ago, Open Education developments in Ukraine in times of crisis: A librarian’s perspective that our Mira and Paola translated and shared last June.
I am so humbled and honored to just see and listen to Tetiana. Thank you all women who made this possible, today (and every day)"
Повний Е-Каталог
Години роботи
Відділ комплектування (ауд. 265)
— Пн-Чт 7.45 - 16.45, — Пт 7.45 - 15.30.
перерва 12.00 - 12.45.
Відділ наукової обробки літератури та организації каталогів (ауд.269)
— Пн-Чт 7.45 - 16.45, — Пт 7.45 - 15.30.
перерва 12.00 - 12.45.
Інформаційно-бібліографічний відділ (ауд. 263)
— Пн-Чт 9.00 - 16.45, — Пт 9.00 - 15.30.
перерва 11.15 - 12.00.
Відділ бібліотечно-інформаційних технологій (ауд. 166)
Вогнити! Вижити! Перемогти!/ В. Тимчук. – Львів : Видавництво «Астролябія», 2016 – 160 с.
Війна на українському сході викрила досі нехтувану грань в українському мистецтві, присвячену героїзмові, звитязі та злободенності війні. Володимир Тимчук відгукнувся на цей мистецький виклик поетичними творами, джерелом натхнення для яких стали знайомі та незнайомі йому захисники України, а також перекладами чи не перлин міліарної поезії зі світової поетичної скарбниці. Також подано низку поезій близького спрямування, написаних автором до 2014 року.
Тільки не пиши мені про війну/ П. Вишебаба. – Київ : Видавництво Однієї Книги, 2022. – 112 с.
Дебютна збірка віршів Павла Вишебаби «Тільки не пиши мені про війну» щойно надрукована першим накладом, але з його творами вже знайомі мільйони українців. За висловом поета і редактора цієї збірки Івана Малковича, небагато поетів так стрімко вривалися в літературу. Своїми віршами Павло Вишебаба привернув давно небачену увагу до української поезії: декламація автора набирає мільйони переглядів у соцмережах, про вихід нових текстів пишуть у ЗМІ, вірші Вишебаби читають у пройм-тайм на центральних телеканалах, їх кладуть на музику та озвучують на проукраїнських мітингах по всьому світу різними мовами. Для багатьох ці тексти стали літописом почуттів українців у режимі онлайн, а Вишебаба – поетичним голосом часу.
Підйомно-транспортні та вантажно-розвантажувальні машини: підручник/ О. М. Лівінський, О. І. Курок, Л. Є. Пелевін, М. Г. Маліч, В. М. Коваленко, В. Я. Бабиченко, І. В. Русан, В. О. Волянюк, Д. О. Міщук, Г. М. Мачишин. Київ: «МП Леся», 2016. С. 677
Приведені загальні відомості і конструкції сучасних підйомно-транспортних та вантажно-розвантажувальних машин. Практично охоплені всі види і конструктивні рішення вантажопідйомних машин, включаючи баштові, козлові і мостові крани, самохідні стрілкові крани, автокрани, засоби транспортування матеріалів, а також розглянуто питання безпеки робіт і пожежної безпеки. Розглянуто область застосування вантажопідйомних машин, приведено їх класифікацію і індексацію. Описані конструкції машин і їх технологічне оснащення. Приведені технічні характеристики машин і обладнання.
Для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальностями 133 «Галузеве машинобудування» та 131 «Прикладна механіка». Підручник може бути корисний для наукових працівників, конструкторів, механіків і машиністів будівельної техніки, інженерно-технічних працівників будівництва та будівельної індустрії.
Навчальний посібник охоплює базові елементи морфології англійської мови – граматичні класи слів (частини мови), а саме іменник, артикль, прикметник, прислівник, числівник, займенник, дієслово, прийменник, сполучник та вигук, - правила функціонування яких у реченні часто викликають труднощі під час вивчення англійської мови та виконання перекладів. Посібник містить 276 різнорівневих вправ для відпрацювання вживання відповідних граматичних правил та вдосконалення навичок адекватної іншомовної комунікації. Комплекс розроблених завдань у процесі їх виконання спрямований на ефективне засвоєння граматичного матеріалу на аудиторних заняттях і під час самостійної роботи. У посібнику подано додатки, покликані розширити уявлення про те чи інше граматичне явище, а також глосарій граматичних термінів, вживаних у виданні.
Навчальний посібник призначений для здобувачів вищої освіти з філологічних спеціальностей (переклад включно), а також для самостійного опрацювання ключових елементів морфологічної системи англійської мови.
Практичний курс основної іноземної мови (англійської): навчальний посібник з аналітичного читання для студентів філологічних спеціальностей (ShortStoriesAnalysis)/ укл. О. А. Боговик. Дніпро, 2022. С. 124
У навчальному посібнику з аналітичного читання представлено п’ятнадцять коротких оповідань письменників ХХ століття (оригінальні тексти оповідань дібрано з відкритих джерел). Завдання посібника – виробити та удосконалити навички лінгвістично-літературного аналізу тексту студентами філологічних спеціальностей. Видання складено з метою розширення філологічних знань здобувачів вищої освіти та формування навчально-пізнавальних та комунікативних компетенцій; ознайомлення з основами стилістичної організації тексту, типами стилістичних прийомів та засобів виразності; удосконалення вміння співвідносити усі мовні рівні твору та рівні його потенційної інтерпретації, а також активного вживання вербальних засобів виразності та стилістичних прийомів з урахуванням функціональних особливостей англійської мови. Вміщені матеріали сприяють розвитку навичок щодо аналізу мовних одиниць, визначення їхньої взаємодії та аналізу мовних явищ і процесів, що їх зумовлюють.
Навчальний посібник складається з 16 розділів і містить вступ, список стилістичних засобів, схему комплексного стилістичного аналізу художнього тексту. У якості прикладу представлений грунтовний аналіз трьох коротких оповідань та надано дванадцять оповідань для самостійного аналізу.
Життя на нулі/ Г. Терянік, Ю. Величко. – Ічня : ПП «Формат», 2018. – 306 с.
Фотокнига «Життя на нулі» складається зі світлин, автором яких є Юрій Величко, позивний «Фотограф», 46 ОБСП «Донбас – Україна» ЗСУ, в обрамленні проникливих, живих текстів талановитої письменниці, волонтера Ганни Терянік.
У творах, народжених війною, чітко простежуються біль та надія, якими сповнені душі наших воїнів. Перебуваючи в епіцентрі війни, вони не зачерствіли, не зламалися, не відсторонилися від світу – вони готові збагатити нас тим тяжким і водночас життєствердним досвідом. Їхній дарунок нам – не тільки мирне небо, а й можливість за допомогою мистецтва відчути емоції людини «на нулі». Дуже важливо, що на війні творчі люди не лише зберегли внутрішнє світло і гармонію в собі, а й мали силу та потребу творити прекрасне. Творчість учасників проекту є противагою тим, хто переконує, що війна всіх ламає. Змінює всіх, але не всіх ламає!!!
Інжиніринг криз та ризиків транспортних послуг: колективная монографія/ В. М. Самсонкін, І. В. Ніколаєнко, Ю. В. Булгакова, Р. В. Вернигора, О. В. Галан, О. М. Гненний, О. А. Горецький, В. Л. Горобець, Є. Б. Демченко, А. С. Дорош, В. К. Мироненко, А. М. Окороков, О. І. Саблін, М. В. Хара, Н. С. Чернова, Р. С. Щербина, О. Г. Юрченко; за ред. В. М. Самсонкіна та І. В. Ніколаєнко. – Київ: Талком, 2021. – 312 с.
У монографії представлені матеріали науково-практичних досліджень в рамках міжнародного проекту програми Європейського союзу Erasmus+ «Інжиніринг криз та ризиків у сфері транспортних послуг» (CRENG).
Розглядаються питання впливу кризових ситуацій на роботу транспортних підприємств та шляхи підвищення ефективності функціонування транспортно-логістичних систем в умовах криз та ризиків.
Видання призначене для науково-педагогічних працівників, аспірантів і здобувачів вищої освіти, а також керівників та фахівців промислових підприємств та бізнес – структур, які цікавляться сучасним станом і перспективою розвитку наукових досліджень.
Київський Атеней: мистецький Київ XVII – XVIII століть – Київ: Родовид, 2015. – 672 с.
У книзі подано творчість київських письменників, живописців, графіків та будівничих XVII – XVIII століть, які свідчать, що Київ, або Київський Атеней, як його називали тоді, був одним із визначних мистецьких центрів Європи, що творив, натхнений Києво-Могилянською академією та Києво-Печерською лаврою з її друкарнею, де працювали літератори, художники та вчені в союзі з духовенством та козацькою і шляхетською елітами. Видання присвячене 400-річчю Києво-Могилянської академії, заснованої 1615 року.
… Слово «Атеней» походить од назви храму богині Атени в столиці Стародавньої Греції Атенах (Афінах) – це була дочка Зевса, богиня наук та мистецтва. У храмі ж Атени вчені й поети збиралися, щоб почитати свої твори. Так само словом «Атеней» називалася вища школа в Атенах, потім в Римі, а за новіших часів і в інших європейських містах. Відтак ця назва здобула ширшого значення й стала позначкою культурного осередку, тобто так називалися різні літературні та мистецькі зібрання й товариства, зокрема при учбових закладах; у нові часи цим іменем часто називали літературні збірники та журнали…
Науково-технічні дослідження у галузі будівництва : колективна монографія/ заг. ред.. Д. О. Банніков. - Академія технічних наук України. – Івано-Франківськ : Видавець Кушнір Г. М., 2022. – Т. 1 – 208 с.
У монографії досліджено статику і динаміку вітчизняних промислових будівель зі сталевим каркасом, розроблено аналітичну модель міцності надземних переходів нафтопроводів, споруджених на гірських територіях, досліджено міцність двошарових бетонних колон з урахуванням контактної взаємодії між неоднорідними шарами, розглянуто особливості формування напружено-деформованого стану замкових з’єднань елементів бурильної колони, досліджено пружну взаємодію обсадної труби і муфти у конічному різьбовому з’єднанні з ущільненням.
Основні параметри технологічних машин. Машини для земляних робіт : у 2 ч. : навчальний посібник. – Київ : Вища школа, 2006. – Ч. 1. – 407 с.
Подано основні відомості про земляні роботи, опис машин для здійснення їх, особливості їхнього конструктивного виконання і технологічного призначення. Значну увагу приділено викладу методів розрахунку й обґрунтуванню основних конструктивних і технологічних параметрів розглянутих машин, достатніх для розроблення ескізного проекту машини з подальшим створенням індивідуального конструктивного рішення й оформлення заявки на патентування «Промисловий зразок…».
Новими є результати узагальнення досліджень, які вперше подано у вигляді наукових основ створення технологічних машин.
Для студентів вищих навчальних закладів. Може бути корисним аспірантам та інженерно – технічним працівникам, які займаються конструюванням, виготовленням й експлуатацією машин для земляних і меліоративних робіт.