Міжрегіональний науково-практичний семінар із циклу "Цифрові ініціативи наукової комунікації та інфометрична діагностика документального потоку ВНЗ України"

27 листопада відбувся міжрегіональний науково-практичний семінар «Репозитарії, електронні журнали, електронні бібліотеки – створення, використання, інтеграція в міжнародний науковий інфопростір» із циклу «Цифрові ініціативи наукової комунікації та інфометрична діагностика документального потоку ВНЗ України»
У семінарі приймали участь 72 людини, представники бібліотек із 15 ВНЗ з усього Придніпровського регіону: Кривого Рогу, Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя, Дніпродзержинська та багатьох інших міст.
На семінарі обговорювалися питання про важливість інтеграційних процесів ВНЗ України в міжнародний науковий інформаційний простір, поліпшення «видимості» української науки у світі; були розглянуті різні системи і бази даних науково-технічної інформації та конкретні шляхи для реєстрації в них.
Обговорювалася зацікавленість в цих процесах ВНЗ в цих процесах, що було підкреслено проректором з наукової роботи ДНУЗТ, доктором технічних наук, професором Мямліним С. В.
Колесникова Т. О., директор науково-технічної бібліотеки ДНУЗТ, канд. наук із соціальних комунікацій, у своєму докладі конкретизувала роль вузівських бібліотек в реалізації цифрових ініціатив наукової комунікації. Вона чітко проінформувала колег про те, як та в які саме міжнародні бази даних науково-технічної інформації необхідно інтегрувати результати наукової діяльності вчених (окремі статті, вузівська наукова періодика, інституціональні репозитарії).
Майстер-клас по створенню та розвитку репозитаріїв (цифрових архівів наукового мистецтва вчених) провела зав. сектором Електронної бібліотеки Матвєєва О. В.
Юнаковська В. В., головний бібліотекар, провела майстер-клас по різноманітним можливостям використання науковометричної БД Scopus.
Моніторинг наукової діяльності з використанням науковометричних баз РІНЦ та Google Академія, продемонструвала зав. відділом бібліотечно-інформаційних технологій Савельєва О. А.
Аксьонова О. Ю. зав. сектором бібліотечно- інформаційного навчання користувачів продемонструвала алгоритм реєстрації в таких системах, як DOAJ, OCLC (WorldCat), ДокШир.
Семінар пройшов у невимушеній атмосфері. Наші колеги з інших ВНЗ ставили велику кількість питань, адже тема підвищення «рейтинговості» кожного вченого, наукового періодичного видання, самого ВНЗ є однією з найактуальніших на сьогоднішній день.
В березні відбудеться другий науково-практичний семінар «Інформаційний аналіз та інфометрична діагностика наукового документального потоку ВНЗ України» з цього циклу.

Інформаційний лист

Допоміжний матеріал

Фотозвіт