Євген Оскарович Патон поклав початок радянській школі мостобудування і за видатні заслуги в цій області був обраний дійсним членом Академії наук УРСР. Організував перший в світі Інститут електрозварювання (в Києві). Розробляв нові методи проектування, розрахунків і створення зварювальних конструкцій. Винайшов новий спосіб зварювання під шаром флюсу. І сьогодні тисячі кілометрів газопроводів зварюються за методом Патона. Суцільнозварний міст через Дніпро в Києві був спроектований Патоном і носить його ім'я.


Євген Оскарович Патон народився в 1870 році в Ніцці (Франція), в сім'ї російського консула, закінчив Політехнічний інститут у Дрездені (Німеччина). Повернувшись до Петербурга відомим інженером-будівельником, автором проекту Дрезденського вокзалу, Патон знову сів на студентську лаву. Через рік здавши всі іспити і отримавши диплом інженера шляхів сполучення, він став фахівцем зі спорудження залізничних мостів. Євген Оскарович поклав початок радянській школі мостобудування і за видатні заслуги в цій області був обраний дійсним членом Академії наук УРСР. На 60-му році життя раптом вирішив ... змінити професію.

Він став організатором першого в світі Інституту електрозварювання в Києві, який тепер носить його ім'я. У цьому інституті Патон розробив нові методи проектування, розрахунків і створення зварювальних конструкцій. Швидше, дешевше, надійніше стали будуватися каркаси заводських цехів, цистерни і вагони, парові котли та суду, а в роки Великої Вітчизняної війни - танки. У віці 70 років він винайшов новий спосіб зварювання під шаром флюсу. І сьогодні тисячі кілометрів газопроводів зварюються за методом Патона.


Євген Оскарович Патон - видатний радянський інженер і вчений, академік АН УРСР, Герой Соціалістичної Праці.

Красень міст, який носить його ім'я, перекинувся через Дніпро в Києві. У всій цій 1150-метровій громаді немає жодної заклепки. Він суцільнозварний. У цій споруді - творінні Патона - як би злилися воєдино дві справи, яким він присвятив своє життя: мостобудування і зварювання. Дивну творчу енергію зберігав учений все життя. Проектуванням моста він керував, коли йому було вже 80 років!


Помер Євген Оскарович Патон у 1953 році.