Умови включення наукових журналів до інформаційної системи «Російський індекс наукового цитування»


Для включення в РІНЦ необхідно, щоб у наукового періодичного видання був опублікований в друкованому вигляді, як мінімум, один випуск.


Видання можуть бути представлені на сайті eLIBRARY.RU:

  • без повних текстів статей – базовий варіант (назва статті, відомості про автора, ключові слова, анотації, список літератури та ін.)
  • з повними текстами статей – базовий варіант + повний текст публікацій у форматі pdf.

При розміщенні повних текстів на сервері eLIBRARY.RU: ви вирішуєте самі, надавати вільний доступ всім користувачам або доступ тільки підписаним.


Можливі наступні варіанти розміщення видання з повними текстами:

  • відкритий доступ для всіх читачів сайту eLIBRARY.RU;
  • платна підписка на електронні версії поточних випусків та архівних номерів;
  • платна підписка на електронні версії поточних випусків та архівних номерів – у відкритому доступі

Для того, щоб юридично оформити взаємовідносини між Видавництвом та Науковою електронною бібліотекою, що виникають при будь-якому з вищезгаданих варіантів участі Видавництва у проекті РІНЦ, а також захистити авторські і суміжні права на публікації, юридичним відділом Наукової електронної бібліотеки підготовлені наступні види договорів:

  • договір - для базового варіанту розміщення бібліографічної та цитатної інформації про публікації;
  • субліцензійний договір на розміщення відкритих матеріалів – для розміщення повних текстів публікацій у відкритому доступі;
  • субліцензійний договір на розміщення платних матеріалів – для розміщення повних текстів публікацій у платному доступі.


Включення журналу в РІНЦ проводиться на безоплатній основі відповідно до умов договору, укладеного між організацією, що видає журнал та Науковою електронною бібліотекою.

Обов'язковою технічним вимогою при розміщенні журналу по будь-якому варіанту є його обробка в розмітці XML. Програма та інструкція додаються до договору.


Якщо видавництво погоджується взяти участь у проекті РІНЦ, необхідно заповнити анкету для організації-партнера иабо надіслати лист (у довільній формі) із зазначенням назви журналу, його правовласника і того варіанту розміщення, який вас зацікавив.

Докладніша інформація на офіційному сайті.